Zavedení jednorázových plateb za vyšetření

13.03.2023

Vážení pacienti,


vážíme si Vaší důvěry, se kterou jste se na nás obrátili se zájmem o klinicko-psychologické vyšetření a další péči v naší ambulanci klinické psychologie. 

Bohužel jsme z ekonomických důvodů nuceni od 1.4.2023 účtovat jednorázový příplatek za každé klinicko-psychologické vyšetření ve výši 300 Kč


Důvodem k tomuto kroku je dlouhodobé finanční podhodnocení úhrad za klinicko-psychologická vyšetření, která jsou na základě plnění zdravotních pojišťoven výrazně znevýhodněná oproti dalším klinicko-psychologickým výkonům (jako je individuální psychoterapie, krizová intervence a další). Zároveň se stále zvyšují náklady na veškeré vybavení, včetně psychodiagnostických metod, které využíváme v originální podobě a poskytujeme tak našim pacientům nejvyšší kvalitu. Výše zmíněný poplatek je tak jen částečnou náhradou za zvýšené náklady a zároveň nižší úhrady za vyšetření.


Domníváme se, že dobře provedené klinicko-psychologické vyšetření je důležitým základem pro navazující psychoterapii i pro celkovou péči o pacienty. Proto věříme, že přijmete tento krok s pochopením. 

Těšíme se na vzájemnou spolupráci při cestě za Vaším lepší duševním zdravím.

Tým ordinace klinické psychologie

(Z provozních důvodů zatím není možné hradit poplatky za vyšetření platební kartou.)